De logika van de oorlog tussen Iran en het Westen

We staan ​​op het punt getuige te zijn van een dramatische transformatie in de wereldgeschiedenis die vergelijkbaar is met de transformaties die plaatsvonden als gevolg van de Eerste en Tweede Wereldoorlog. In 1914 leken de Duitse, Russische, Oostenrijks-Hongaarse en Ottomaanse rijken voorbestemd om voor altijd te blijven bestaan. Vier jaar later waren ze verdwenen door de Eerste Wereldoorlog.

In 1939 was Duitsland de sterkste economische macht van Europa. Engeland en Frankrijk domineerden met hun koloniale rijken de wereld. De VS waren geen supermacht. Zes jaar later veranderde de wereld dramatisch door de Tweede Wereldoorlog. Duitsland werd in tweeën gesplitst. Oost-Europa werd onderdeel van het Sovjetblok. Het socialisme werd een dominante kracht met de Chinese revolutie. De VS werden een supermacht. De koloniale rijken stortten in.

In zijn essay “De logica van de oorlog tussen Iran en het Westen” betoogt Sandew Hira dat we vandaag de dag op de drempel staan ​​van een soortgelijke, diepgaande transformatie in de wereldgeschiedenis met de dreigende oorlog tussen de VS/Israël en Iran. Je kunt het essay hier downloaden in het Engels, Spaans, Frans, Nederlands, Arabisch en Perzisch.

https://www.sandewhira.com/index.php/2026/02/20/the-logic-of-the-war-between-iran-and-the-west/